л

Ринок світлодіодного освітлення (LED-освітлення) продовжує зростати як в Україні, так і в усьому світі. Така тенденція характерна як для домашнього, побутового використання, так і для вуличного освітлення, а також освітлення в сегменті комерційної та промислової нерухомості. Цьому сприяє, серед іншого, зниження вартості світлодіодної технології. Цінова доступність збільшує попит як з боку населення, так і з боку держави - збільшується кількість встановлених світлодіодних ліхтарів уздовж доріг.

 

Майже вся продукція, представлена ​​на українському ринку, має китайське походження. Місцеві компанії займаються складанням освітлювального обладнання з закуплених імпортних світлодіодів. У структурі закупівель в 2020 році переважали світильники для внутрішнього освітлення, стельові. При цьому в експортних поставках основу становило вуличне освітлення - більше 85% в грошовому вираженні. В експорті присутні також інше специфічне (і дороге) обладнання - корабельні прожектори, прожектори для будівельної техніки та інше.

 

Обсяги ринку в 2021-2022 рр. залежатимуть, зокрема, від таких факторів:

  • Темпи житлового та нежитлового будівництва, активність на ринку житлової нерухомості (ремонти в куплених квартирах)
  • Фінансування бюджетних організацій (шкіл, лікарень, Укравтодору)
  • Програми підвищення енергоефективності
  • Кризові явища, пов'язані з карантинними заходами (скорочення діяльності компаній, в т.ч. будівельних, зменшення виробництва освітлювальної апаратури через скорочення роботи заводів)
  • Зміна рівня інфляції, курсів валют і реальних доходів населення.